בניה ירוקה

באינגו יוצרים מתוך מחשבה על העתיד, תוך מתן כבוד והתייחסות לסביבה.
כבר בשנות ה60- החלו אדריכלים ומעצבים לבחון את הקשר בין בנייה וריהוט לבין איכות הסביבה. בשנות ה-80 כבר הציפו את השוק מוצרים שהוגדרו כידידותיים לסביבה. הצרכנים הגיבו בחיוב, והתעשיות החלו להעמיק את המודעות שלהן לנזקי תהליך התיעוש ולהידלדלות המשאבים של כדור הארץ. התוצאה: יותר ויותר רהיטים ופריטי ריהוט מחומרים ממוחזרים, טבעיים ולא רעילים.

בשנים האחרונות חדר נושא המחזור גם אלינו. מעצבים רבים מעדיפים להשתמש בחומרי גלם ממוחזרים או חומרים שניתנים למחזור, וכן חומרים שמקורם מן הטבע: אבן, עץ, קש, במבוק, נצרים, חבלים, זכוכית, כמו כן הם משתמשים בגוונים הקרובים לטבע כמו שמנת, וצבעי אדמה. לחברת אינגו יש את סדרת "אוטנטי" המציעה גזעי עץ כבופה להגשת קינוחים באירוע או קערות ומגשים מגולפיםלהגשת פירות או פיצוחים. העץ משוח בשמן ומוצג על מעמד ברזל. עמודי תאורה מבמבוק עם אהילי נייר יאירו בטבעיות כל אירוע.

את השימוש בעץ כנראה לא נוכל להפסיק, אך נוכל בהחלט למזער נזקים ולצמצם שימושים שונים, באמצעות מחזור. 90% מחומרי הגלם שימשו בעבר כמוצרים אחרים בתעשייה: קורות עץ ממוחזרות נמצאות לרוב בביניינים נטושים ואתרי בניה ומשמשות כפסולת ראויה לניצול, העץ מפורק, מעובד מחדש והופך לרהיט מעוצב. רצפת גלריה הפכה באינגו לסדרת "ערבה" העץ מושחר מעט ע"י צריבה ומשוח בלכה על בסיס מים וכף מתקבל עיצוב מהמם לשולחנות אוכל, הגשה, ספסלים ועוד.

ארגונים בעלי ראייה רחוקת טווח כבר מיישמים אסטרטגיות סביבתיות. הפחתת פסולת היא פרט חשוב במגמה זו. אנו באינגו הפסקנו להשתמש בשקיות ניילון! כל הפריטים ארוזים באריזות רב פעמיות העשויות מבדים מרופדים המולבשות עם רוכסנים או גומי על המוצר. גם הבדים בהם אנו משתמשים הם שאריות ממפעלים רגע לפני שנזרקו לפח. לשם כך קיימת באינגו מתפרה צמודה בנוסף לנגריה ומצבעה הנותנות מענה לבנייה, שיפוץ ותחזוקת הרהיטים. בכך נמנע הצורך בשינוע ורכישות נוספות, בחירת החומרים והצבעים נעשית על ידנו וזו תרומתנו הצנועה לסביבה.

90% מהמוצרים שלנו מיוצרים באינגו, תוך התחשבות מקסימאלית באיכות הסביבה ומתוך אחריות חברתית, הכוללת חסכון במשאבים ושימוש בחומרים ידידותיים לאדם ולסביבה.